Dziś jest Wtorek, 20 lutego 2018 roku. Imieniny obchodzą: Leon, Ludmiła, Eustachy

Kraków

2012-09-05 00:19:09

 

 

Kraków tanie noclegiKraków jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych i lubianych miast w naszym kraju. Położony jest w województwie małopolskim nad Wisłą, posiada niespełna 800 tysięcy mieszkańców, dzięki czemu zajmuje pod tym względem drugie miejsce, za Warszawą.

Jest to ważny ośrodek turystyczny oraz kulturotwórczy, który posiada renomę w całej Europie. O jego wielkości świadczy fakt, że w 2012 został uznany przez Economist Inteligence Unit za jedno ze 180 najbardziej atrakcyjnych miast świata. Pierwsza wzmianka o mieście pochodzi z 992 roku, a bogata historia Krakowa sprawiła, że dzisiaj znajduje się tam wiele zabytków i atrakcji turystycznych.

 

W 2011 do Krakowa przyjechało niemal 9 milionów turystów, dla których w większości największą atrakcją jest Zamek Królewski na Wawelu. Posiada on powierzchnię ponad 7000 metrów kwadratowych oraz 71 pokojów wystawowych. Budowany i rozbudowywany na przestrzeni XIII i XVII wieku, posiada dwa piętra, trzy skrzydła, dziedziniec, bramę wjazdową i pięć wież mieszkalnych, zaś jego efektowny wygląd nawiązuje do renesansu, baroku oraz klasycyzmu. Jest to bez wątpienia jeden z najważniejszych zabytków w kraju – w wewnątrz zamku znajduje się wiele ekspozycji muzealnych, a obejrzenie wszystkiego zajmuje wiele godzin.

 

 

Do innych bardzo popularnych zabytków Krakowa należą Kolegiata św. Anny, Collegium Maius Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz usypany na część bohatera narodowego Kopiec Kościuszki. Najcenniejsze w zabytki są z kolei Stare Miasto, gdzie koniecznie trzeba zobaczyć Rynek Główny, będący jednym z największych w Europie, Sukiennice, gdzie warto odwiedzić słynną kawiarnię Noworolski i Kościół Mariacki – drugi najważniejszy zabytek po Zamku Królewskim na Wawelu, a także część Krakowa nazwana Kazimierzempokoje gościnne kraków.

Znajduje się tam sporo kościołów, synagog oraz dwa cmentarze żydowskie. W miejscu tym kwitnie turystyka pielgrzymkowa oraz turystyka śladami kultury żydowskiej. Kraków posiada dodatkowo 18 tras turystycznych, dzięki którym łatwiej poznać miasto.

 

Imponująca jest także oferta kulturalna – na fanów tego rodzaju atrakcji czeka 11 dużych oraz wiele mniejszych teatrów, mnóstwo muzeów oraz galerii, pięć bibliotek publicznych, kilka kin, a także festiwali cyklicznych. Do tych najważniejszych należą Coke Live Music Festival, Krakowski Festiwal Filmowy, Festiwal Kultury Żydowskiej oraz święta studenckie – Juwenalia i MediaTory. W mieście można także obcować z naturą – znajduje się tutaj około 40 parków, które stanowią niemal 1 procent całkowitej powierzchni miasta.

Oprócz tego wybrać można się do pięciu rezerwatów, a szczególnie piękne miejsca to Zalew Zakrzówek, Dolinki Krakowskie i park Planty otaczający Stare Miasto. Do tego wszystkiego dochodzi rozbudowana oferta edukacyjna, bowiem w Krakowie znajduje się jeden z najbardziej szanowanych i jednocześnie jeden z najstarszych na świecie Uniwersytet Jagielloński. Kraków, jak przystało na byłą stolice Polski, ma co pokazać i warto choć raz w życiu go odwiedzić.


Kraków to piękne miasto. Być może, że dla kogoś, kto był tu tylko przejazdem, powyższe stwierdzenie zdaje się być banalne. By odkryć prawdziwe piękno tego miasta, powinniśmy zatrzymać się tu na dłużej.

Hotele w Krakowie nie są tanie, dlatego zawczasu powinniśmy znaleźć  tanie kwatery. W mieście znajduje się mnóstwo hosteli, jednak jeśli zależy nam na niskiej cenie, wybierajmy te, które położone są na obrzeżach miasta. Tanie noclegi to nie problem, należy tylko dobrze poszukać.

Nie da się tego wszystkiego zawrzeć w kilku słowach. To wszystko należy zobaczyć na własne oczy, przebywając tu dłużej. Tanie pokoje i tanie kwatery bardzo nam się przydadzą!


Komunikacja miejska w Krakowie działa bardzo sprawnie. Zawsze możemy wykupić bilet dobowy, by w ciągu 24 godzin zwiedzić najciekawsze miejsca. Zabytkowy Stary Rynek, malownicza stara żydowska dzielnica Kazimierz, Kopiec Kościuszki, z którego rozpościera się panorama na całe miasto i liczne bajkowe zakątki to coś, co tworzy klimat tego miasta.

 

kwatery prywatne krakówkraków tanie pokoje

wróć

Polecane noclegi

PENSJONAT GRAŻYNA POBIEROWO PENSJONAT GRAŻYNA POBIEROWO Pobierowo
Zachodniopomorskie
Żółty domek Żółty domek Dźwirzyno
Zachodniopomorskie
ZAGRODA KURPIOWSKA ZAGRODA KURPIOWSKA Szczytno
Warmińsko-Mazurskie

Wyszukiwarka

Nazwa miejscowości
Region
Województwo
Rodzaj
Przedział cenowy