Dziś jest Wtorek, 20 lutego 2018 roku. Imieniny obchodzą: Leon, Ludmiła, Eustachy

Wrocław

2012-09-14 00:42:47

noclegi wrocławPerłą południowo-zachodniej Polski jest Wrocław, należący do województwa dolnośląskiego. Położone na Nizinie Śląskiej nad rzeką Odrą miasto, liczy ponad 630 tysięcy mieszkańców. Historyczna stolica Śląska od wieków znaczyła wiele nie tylko w kraju, ale również zagranicą, będąc członkiem Ligi Hanzeatyckiej. O Wrocławiu mówiono już w 1000 roku, kiedy założone zostało tutaj biskupstwo, a w okresie panowania Piastów był jedną z głównych siedzib królestwa. Dzisiaj jest znaczącym ośrodkiem kulturalnym i turystycznym kraju.

Miasto to jednak przede wszystkim wspaniałe zabytki. Jako jedyne, obok Gdańska, w naszym kraju, posiada dwa obiekty znajdujące się na liście Pomników Historii i należą do nich zespół historycznego centrum Wrocławia oraz Hala Stulecia – wspaniały obiekt widowiskowo-sportowy wybudowany na początku XX wieku. Mimo ogromnych zniszczeń wojennych, miasto zachowało mnóstwo wspaniałych budynków, które w sporej części zostały odbudowane. Do tych najbardziej efektownych należą ratusz, gotyckie kościoły (m.in. Katedra św. Marii Magdaleny i Bazylika św. Elżbiety), barokowy zespół budynków Uniwersytetu Wrocławskiego, gmach Opery Wrocławskiej, Hala Targowa, kilka pałaców (w tym wspaniały Królewski) oraz wieża ciśnień przy alei Wiśniowej. Zachowało się tutaj ponad osiem tysięcy zabytkowych kamienic, co jest największym tego rodzaju zbiorem w Europie. Wielkimi atrakcjami Wrocławia są ponadto spora liczba mostów i kładek, fosa miejska, Panorama Racławicka i Wrocławska Fontanna Multimedialna. Warto zobaczyć również stadion piłkarski wybudowany z okazji Euro 2012 oraz stary cmentarz żydowski.Wrocław noclegi

 

Wrocław to nie tylko zabytki, ale także sporo miejsc, w których można poobcować z przyrodą i zrelaksować się na łonie natury. Pierwszym tego typu miejscem, do jakiego powinien skierować się turysta jest ogród zoologiczny z największym w Polsce zbiorem gatunków zwierząt – jest ich ponad 565. Na spokój można liczyć również w ogrodzie botanicznym ze zbiorem 7,5 tysiąca roślin oraz Parku Szczytnickim, który ma duże walory krajobrazowe i posiada jeden z nielicznych w naszym kraju ogród japoński. Dla spragnionych rekreacji nie zabraknie wielu atrakcji – znajduje się tutaj największy w Polsce aquapark, funkcjonuje kilka kąpielisk, a także basenów krytych. Wrocław jest nietypowym miastem, ze względu na posiadanie czterech wysp znajdujących się na przepływającej tam Odrze. Są to wyspy: Słodowa, Wielka, Piasek oraz Kępa Mieszczańska.

Noclegi Wrocław to jak na tej wielkości miasto  dostępne  we wszystkich kategoriach  , dużo tu np. tanich hosteli  obok  sporej liczby  hoteli  o przeróznym standardzie  od dwu gwiazdkowych po luksusowe i znane w całym kraju ,a także "sieciówki ".Baza noclegowa  znacznie została powiększona  z okazji Euro 2012 ,co jeszcze bardziej czyni Wrocław  miastem przyjaznym turystom

Promując Wrocław nie sposób nie wspomnieć o ofercie kulturalnej, która jest jedną z najbardziej rozbudowanych w kraju. Potwierdzeniem znaczenia miasta pod tym względem jest wybranie go jako Europejskiej Stolicy Kultury w 2016 roku. Znajduje się tutaj kilkanaście większych muzeów, w tym Muzeum Narodowe, kilkanaście teatrów i 5 multipleksów. Mnóstwo jest we Wrocławiu pubów, barów i restauracji, które oblegane są zazwyczaj przez studentów tutejszych uczelni.

 

 Wrocław noclegi tanie noclegi we wrocławiu

 

wróć

Polecane noclegi

PENSJONAT GRAŻYNA POBIEROWO PENSJONAT GRAŻYNA POBIEROWO Pobierowo
Zachodniopomorskie
Żółty domek Żółty domek Dźwirzyno
Zachodniopomorskie
ZAGRODA KURPIOWSKA ZAGRODA KURPIOWSKA Szczytno
Warmińsko-Mazurskie

Wyszukiwarka

Nazwa miejscowości
Region
Województwo
Rodzaj
Przedział cenowy