Dziś jest Poniedziałek, 11 grudnia 2017 roku. Imieniny obchodzą: Waldemar, Damazy

Noclegi nad morzem - Międzyzdroje

2011-11-09 00:54:27

Jedną z najbardziej popularnych nadmorskich miejscowości wypoczynkowych w naszym kraju są niewątpliwie Międzyzdroje, które posiadają nie tylko bogatą ofertę dla osób pragnących wylegiwania się na plaży, ale również dla fanów aktywnej turystyki i zwiedzania zabytków.

Niewielkie miasteczko, które zamieszkuje nieco ponad pięć tysięcy mieszkańców oferuje również rozbudowaną i różnorodną bazę noclegową, na którą składają się między innymi kwatery prywatne położone w atrakcyjnych zakątkach, luksusowe apartamenty, wille, domki letniskowe, hotele  a także wiele innych.

Wszystkich miejsc dla turystów ciężko się doliczyć, bowiem samych ośrodków jest mnóstwo (najprawdopodobniej ponad dwieście, a wliczając w to wszystkie pokoje i miejsca na polach namiotowych, pojedynczych miejsc noclegowych wyszłoby zapewne kilka tysięcy). Niezwykle ciekawym pomysłem jest również możliwość wynajmowania mieszkań na czas wakacji – często wychodzi to dużo taniej, aniżeli wynajęcie pokoju w willi czy hotelu.


Historia Międzyzdrojów jest bardzo ciekawa, ze względu na ich położenie – na przestrzeni tysiąclecia, działo się tutaj naprawdę dużo. Warto cofnąć się do XII wieku, kiedy na terenie obecnych Międzyzdrojów istniały dwie osady: Żelazo oraz Kępieńce. XIII wiek był przełomowy, bowiem w centrum powstała karczma, obsługująca ważny trakt handlowy – od Uznam i Wolina, do Kamienia Pomorskiego. Następnie, w XVIII, wyspę Wolin opanowali Szwedzi, a potem trafiła ona w ręce Prusów. W tym samym wieku, atrakcyjność Międzyzdrojów pod względem wypoczynkowym docenili Anglicy, którzy rozsławili to miejsce.


I choć do XIX wieku Międzyzdroje były jedynie mało znaną i biedną wsią rybacką, wszystko zaczęło się zmieniać na przełomie wieków. Powstały tutaj kąpieliska, a miejscowość spopularyzował zakład solankowy, Park Zdrojowy oraz coraz bogatsza baza noclegowa. Rozwój zapewnił fakt, że nie odnotowano tutaj większych zniszczeń podczas trwania obu światowych wojen. Popularność i dobra sława została więc podtrzymana do dnia dzisiejszego, a turyści szczególnie chwalą czyste piaszczyste plaże, krajobraz Pasma Wolińskiego oraz Park Zdrojowy.

Znajdziemy tutaj również fantastyczne i oryginalne miejsca, takie jak gabinet figur woskowych, gdzie obejrzymy odwzorowane postacie gwiazd oraz efektowne punkty widokowe umieszczone na Kawczej Górze i wzgórzu Gosań. Fanów przyrody do odwiedzenia Międzyzdrojów powinno zachęcić bliskie położenie Wolińskiego Parku Narodowego. Do najciekawszych zabytków należą niewątpliwie wieża ciśnień, kościół pw. Św. Piotra Apostoła oraz Międzynarodowy Dom Kultury z XIX wieku.


Międzyzdroje stanowią także gminny ośrodek edukacyjny – znajduje się tutaj gimnazjum, szkoła podstawowa i przedszkole. W Bibliotece im. Jana Kochanowskiego, fani książek odnajdą tutaj niemal 40-tysięczny zbiór różnych tytułów. W miejscowości zadbano także o sport – znaleźć można tutaj korty tenisowe, hotelowe baseny (Amber Baltic, Bielik, Wolin), stadion miejski z bieżnią lekkoatletyczną oraz halę sportową.  Międzyzdroje swoją popularność zawdzięczają także licznym wydarzeniom kulturalnym, które cyklicznie przyciągają tysiące osób. Mowa między innymi o Muzycznym Lecie w Międzyzdrojach, Eurofestiwalu, Europejskim Festiwalu Gwiazd czy Festiwalu Pieśni Chóralnej. Znajdą coś dla siebie także fani tańca towarzyskiego.

wróć

Polecane noclegi

ZAGRODA KURPIOWSKA ZAGRODA KURPIOWSKA Szczytno
Warmińsko-Mazurskie
PENSJONAT GRAŻYNA POBIEROWO PENSJONAT GRAŻYNA POBIEROWO Pobierowo
Zachodniopomorskie
Żółty domek Żółty domek Dźwirzyno
Zachodniopomorskie

Wyszukiwarka

Nazwa miejscowości
Region
Województwo
Rodzaj
Przedział cenowy