Dziś jest Czwartek, 29 czerwca 2017 roku. Imieniny obchodzą: Benita, Piotr, Paweł

Noclegi nad morzem - Międzyzdroje

2011-11-09 00:54:27

Jedną z najbardziej popularnych nadmorskich miejscowości wypoczynkowych w naszym kraju są niewątpliwie Międzyzdroje, które posiadają nie tylko bogatą ofertę dla osób pragnących wylegiwania się na plaży, ale również dla fanów aktywnej turystyki i zwiedzania zabytków.

Niewielkie miasteczko, które zamieszkuje nieco ponad pięć tysięcy mieszkańców oferuje również rozbudowaną i różnorodną bazę noclegową, na którą składają się między innymi kwatery prywatne położone w atrakcyjnych zakątkach, luksusowe apartamenty, wille, domki letniskowe, hotele  a także wiele innych.

Wszystkich miejsc dla turystów ciężko się doliczyć, bowiem samych ośrodków jest mnóstwo (najprawdopodobniej ponad dwieście, a wliczając w to wszystkie pokoje i miejsca na polach namiotowych, pojedynczych miejsc noclegowych wyszłoby zapewne kilka tysięcy). Niezwykle ciekawym pomysłem jest również możliwość wynajmowania mieszkań na czas wakacji – często wychodzi to dużo taniej, aniżeli wynajęcie pokoju w willi czy hotelu.


Historia Międzyzdrojów jest bardzo ciekawa, ze względu na ich położenie – na przestrzeni tysiąclecia, działo się tutaj naprawdę dużo. Warto cofnąć się do XII wieku, kiedy na terenie obecnych Międzyzdrojów istniały dwie osady: Żelazo oraz Kępieńce. XIII wiek był przełomowy, bowiem w centrum powstała karczma, obsługująca ważny trakt handlowy – od Uznam i Wolina, do Kamienia Pomorskiego. Następnie, w XVIII, wyspę Wolin opanowali Szwedzi, a potem trafiła ona w ręce Prusów. W tym samym wieku, atrakcyjność Międzyzdrojów pod względem wypoczynkowym docenili Anglicy, którzy rozsławili to miejsce.


I choć do XIX wieku Międzyzdroje były jedynie mało znaną i biedną wsią rybacką, wszystko zaczęło się zmieniać na przełomie wieków. Powstały tutaj kąpieliska, a miejscowość spopularyzował zakład solankowy, Park Zdrojowy oraz coraz bogatsza baza noclegowa. Rozwój zapewnił fakt, że nie odnotowano tutaj większych zniszczeń podczas trwania obu światowych wojen. Popularność i dobra sława została więc podtrzymana do dnia dzisiejszego, a turyści szczególnie chwalą czyste piaszczyste plaże, krajobraz Pasma Wolińskiego oraz Park Zdrojowy.

Znajdziemy tutaj również fantastyczne i oryginalne miejsca, takie jak gabinet figur woskowych, gdzie obejrzymy odwzorowane postacie gwiazd oraz efektowne punkty widokowe umieszczone na Kawczej Górze i wzgórzu Gosań. Fanów przyrody do odwiedzenia Międzyzdrojów powinno zachęcić bliskie położenie Wolińskiego Parku Narodowego. Do najciekawszych zabytków należą niewątpliwie wieża ciśnień, kościół pw. Św. Piotra Apostoła oraz Międzynarodowy Dom Kultury z XIX wieku.


Międzyzdroje stanowią także gminny ośrodek edukacyjny – znajduje się tutaj gimnazjum, szkoła podstawowa i przedszkole. W Bibliotece im. Jana Kochanowskiego, fani książek odnajdą tutaj niemal 40-tysięczny zbiór różnych tytułów. W miejscowości zadbano także o sport – znaleźć można tutaj korty tenisowe, hotelowe baseny (Amber Baltic, Bielik, Wolin), stadion miejski z bieżnią lekkoatletyczną oraz halę sportową.  Międzyzdroje swoją popularność zawdzięczają także licznym wydarzeniom kulturalnym, które cyklicznie przyciągają tysiące osób. Mowa między innymi o Muzycznym Lecie w Międzyzdrojach, Eurofestiwalu, Europejskim Festiwalu Gwiazd czy Festiwalu Pieśni Chóralnej. Znajdą coś dla siebie także fani tańca towarzyskiego.

wróć

Polecane noclegi

PENSJONAT GRAŻYNA POBIEROWO PENSJONAT GRAŻYNA POBIEROWO Pobierowo
Zachodniopomorskie
Willa Dafne Willa Dafne Ciechocinek
Kujawsko-Pomorskie
El Jan El Jan Pobierowo
Zachodniopomorskie
Villa Varmia Villa Varmia Frombork
Warmińsko-Mazurskie

Wyszukiwarka

Nazwa miejscowości
Region
Województwo
Rodzaj
Przedział cenowy