Dziś jest Wtorek, 20 lutego 2018 roku. Imieniny obchodzą: Leon, Ludmiła, Eustachy

Dziwnów i Dziwnówek- noclegi nad morzem

2011-11-10 23:36:36

Zazwyczaj najwięcej uroku mają te mniejsze miejscowości nadmorskie, które choć nieduże, oferują turystom bardzo wiele. Jednym z najpopularniejszych tego typu miejsc w naszym kraju jest miasto Dziwnów, które zamieszkuje niecałe trzy tysiące mieszkańców. Co ciekawe, w 1999 roku, zajął trzecie miejsce w plebiscycie popularności nadmorskich miejscowości turystycznych. Być może byłaby to nawet pierwsza lokata, gdyby nie fakt, że nie eksploatuje się znajdujących się tam solanek, które były niezwykle popularne w okresie przedwojennym, a Dziwnów miał sławę miejscowości uzdrowiskowej.

 

Pierwsze wzmianki na temat Dziwnowa pojawiły się w 1243 roku, a miejscowość znana była przede wszystkim z przebiegającego tędy szlaku handlowego. Z czasem jednak zapiaszczenie spowodowało, że handel przestał kwitnąć, ale rozwinęła się turystyka. Pierwsze osoby, chcące zażyć morskim kąpieli pojawiły się tutaj na początku XIX wieku, a już w 1896 roku odkryto tutaj wspomniane solanki, które nadały miejscowości charakter uzdrowiskowy. Prawa miejskie Dziwnów uzyskał dopiero w 2004 roku.

 

Mimo nieeksploatowania solanek, wciąż zjeżdżają tutaj tłumy turystów. Po pierwsze dlatego, że znajduje się tutaj spore, zadbane kąpielisko oraz bardzo efektowny most zwodzony nad Dziwną, który łączy miasto z wyspą Wolin. Latem stacjonują tutaj trzy statki pirackie, którymi przepłynąć się może każdy wczasowicz – 2,5 godziny na otwartym Bałtyku, w iście pirackiej aranżacji to niezapomniane wrażenie. Z Dziwnowem kojarzony jest również sport, przede wszystkim ze względu na ulokowanie tam Alei Gwiazd Sportu, gdzie turyści mogą podziwiać repliki medali zdobytych przez najsłynniejszych polskich sportowców. Nie można zapominać także o promenadzie, porcie rybackim oraz dwóch szlakach turystycznych. W Dziwnowie działa również latem wesołe miasteczko, będące sporą atrakcją dla najmłodszych. Warty odnotowania jest fakt, że znajduje się tutaj cała masa różnego rodzaju barów, restauracji, kawiarni i pubów – oferta gastronomiczna jest znakomicie rozwinięta

 

4,5 km na wschód od wspomnianego mostu znajduje się wieś Dziwnówek, która również jest chętnie odwiedzana przez wczasowiczów. Miejsce to znane jest z bardzo zaciekłych walk, jakie były tutaj toczone podczas II wojny światowej z Niemcami. Oprócz pięknej plaży, mamy tutaj do czynienia również z sanatorium, w którym leczone są dzieci z problemami z układem oddechowym. Wizytówką maleńkiej miejscowości jest replika latarni morskiej, która znajduje się w samym centrum. Także tutaj wczasowicze mogą liczyć na bogatą ofertę gastronomiczną, która przede wszystkim charakteryzuje się stawianiem na wykwintne podawanie ryb, choć nie brakuje także barów z pizzą czy restauracji z bigosem i pierogami. Panują tutaj doskonałe warunki do uprawiania sportów wodnych.

 

Zarówno w Dziwnówku, jak i w Dziwnowie znajduje się wiele noclegowni, które ugoszczą każdego, kto chce zostać na dłużej i nacieszyć się pięknymi morskimi krajobrazami. Noclegi oferują przede wszystkim domy gościnne, campingi, ośrodki wypoczynkowe oraz hotele. Znane są z tego, że nie oczekują od wczasowiczów horrendalnych cen, dzięki czemu każdego wczasowicza stać na pobyt tam. A dodać trzeba, że noclegi są bardzo zróżnicowane i jest możliwość ulokowania się naprawdę bardzo blisko morza. Największą renomą w Dziwnówku cieszą się pola namiotowe i kempingowe, czego potwierdzeniem są ciągłe wyróżnienia w ogólnopolskich rankingach „Mister Kemping”.

 

                                                                                                       Plaża  w  Dziwnówku

zdjęcie: Ejdzej

wróć

Polecane noclegi

PENSJONAT GRAŻYNA POBIEROWO PENSJONAT GRAŻYNA POBIEROWO Pobierowo
Zachodniopomorskie
Żółty domek Żółty domek Dźwirzyno
Zachodniopomorskie
ZAGRODA KURPIOWSKA ZAGRODA KURPIOWSKA Szczytno
Warmińsko-Mazurskie

Wyszukiwarka

Nazwa miejscowości
Region
Województwo
Rodzaj
Przedział cenowy