Dziś jest Wtorek, 20 lutego 2018 roku. Imieniny obchodzą: Leon, Ludmiła, Eustachy

Noclegi nad morzem - Ustka

2011-12-16 00:37:24

ustka noclegiChyba każda osoba, która nie pogardzi wypoczynkiem nad morzem, zdaje sobie sprawę z istnienia takiej miejscowości jak Ustka. Jest to jedno z tych miast, do których turyści przyjeżdżają najczęściej i nie ma się czemu dziwić. Zarówno oferta wypoczynkowa, jak i turystyczna jest tutaj na wysokim poziomie. No i oczywiście znakomitej jakości noclegi, których rodzajów jest bardzo wiele.

 

Miejsc, gdzie można znaleźć dla siebie zakwaterowanie, jest w Ustce ponad dwieście (według informacji zgromadzonych przez różne wyszukiwarki internetowe), więc o nocleg nietrudno. Co ciekawe, zdecydowaną przewagę wśród  wszystkich rodzajów  obiektów noclegowych stanowią kwatery prywatne czy inaczej zwane pokojami gościnnymi. Jest naprawdę z czego wybierać, a i ceny są przystępne, jak na tak olbrzymi w lecie popyt  przez wczasowiczów . Sprawdźmy przykładowy nocleg w kwaterze prywatnej  mozna już  znaleźć od 20 złotych, zaś wynajęcie mieszkania w bloku to kwestia podobnej ceny, ale niekoniecznie ,bo zależy to od paru czynników  ,odległości od plaży i centrum (wbrew pozorom ) , standardu i jakości wyposażenia  Oczywiście zdarzają się ceny wyższe, lecz w tym  przypadku występują dość znaczące różnice  cen i tu należy  zachować cierpliwośc w poszukiwaniu  w tej masie  interesującej nas oferty.

Noclegi, o jakich nie powinien zapominać żaden wczasowicz, oferują apartamenty. Jest ich w Ustce około 40 i z łatwością można znaleźć coś dla siebie. Nocować można m.in. w Otoce, Bryzie, Domu Artusa czy Pod Szyszkami. Co ciekawe dolna granica cen w każdym z wymienionych przypadków, to około 30 złotych. Do apartamentów dochodzi kilka efektownie prezentujących się willi oraz pensjonatów. Dodajmy do tego trzy hotele, oferujące kilkaset miejsc. Z kolei osoby preferujące nocleg gdzieś blisko natury, mogą skorzystać z oferty jednego z kilkunastu ośrodków wypoczynkowych.

 

Sama Ustka to miasto iście zjawiskowe, w którym warto zatrzymać się na nieco dłużej. Oprócz morza i sporej plaży, mamy tutaj do dyspozycji Uzdrowisko, a także bardzo dużą liczbę zabytków oraz pamiątkowych pomników. Znajdują się tutaj muzea, kino, galeria sztuki, zaś rokrocznie odbywają się różnorodne imprezy, między innymi Mistrzostwa Polski w Beach Soccerze, Ogólnopolski Festiwal Sztucznych Ogni, mający miejsce w pierwszy weekend lipca, a także odbywające się 14 lipca święto miasta pod nazwą „Festyn Bałtycki”.

 

Jednak to nie wszystko – ogromne wrażenie robi miejskie Centrum Nurkowe, w którym istnieje możliwość przyjrzenia się podmorskiemu światu, a nawet samodzielnego zanurkowania. W Ustce podziwiać można piękną latarnię z 1892 roku, odwiedzić Sowiński Park Narodowy oraz efektowną, nadmorską promenadę. Warto więc przeanalizować noclegi, wybrać coś dla siebie i spędzić kilka dni w tym nadmorskim raju.

wróć

Polecane noclegi

PENSJONAT GRAŻYNA POBIEROWO PENSJONAT GRAŻYNA POBIEROWO Pobierowo
Zachodniopomorskie
Żółty domek Żółty domek Dźwirzyno
Zachodniopomorskie
ZAGRODA KURPIOWSKA ZAGRODA KURPIOWSKA Szczytno
Warmińsko-Mazurskie

Wyszukiwarka

Nazwa miejscowości
Region
Województwo
Rodzaj
Przedział cenowy