Dziś jest Środa, 22 listopada 2017 roku. Imieniny obchodzą: Cecylia, Jonatan, Stefan

Noclegi nad morzem - Kołobrzeg

2011-12-26 00:12:47

Noclegi Kołobrzeg

Kołobrzeg jest miastem, którego specjalnie nie trzeba przedstawiać. Jego popularność jest bardzo duża w skali kraju, a zjeżdżają do niego również turyści zagraniczni. Jako czwarty ośrodek miejski w województwie zachodniopomorskim, Kołobrzeg poszczycić się może wspaniałą ofertą związaną z zakwaterowaniem wczasowiczów. Nocleg zapewnia w sumie około 300 (!) miejsc, wśród których nie brakuje pensjonatów, ośrodków, kwater prywatnych, apartamentów czy domków letniskowych.

 

Najwięcej jest w Kołobrzegu różnego rodzaju apartamentów (ponad 100). Zapewniają nocleg na bardzo wysokim poziomie, a także różnorodność związaną z cenami. Najtańsze pokoje gościnne  to kwestia 20-30 złotych, a jeżeli ktoś zechce poczuć odrobinę luksusu, może nie starczyć nawet 200 złotych za noc. Nie ma możliwości wymienienia wszystkich nazw apartamentów, więc posłużmy się przykładami Maritimo, Baltic oraz Ateny.

 

Jak przystało na miejscowość nadmorską, nie mogło tutaj zabraknąć kwater prywatnych. Noclegi zapewnia ponad 60 kwater, które umiejscowione są często w bardzo ładnych i spokojnych miejscach, nierzadko blisko morza. Jedne większe, inne mniejsze, z parkingiem, bogatym wyposażeniem itd. – wymieniać można by bardzo długo. U Joli, U Aleksandry, U Bodzia, U Eli, U Karolinki – niezliczona liczba imion i pokoi, która da każdemu na pewno należyty odpoczynek i nocleg.

Kołobrzeg to też wspaniałe pensjonaty i wille, których jest kilkadziesiąt. Oczywiście nie wszystkie są piekielnie drogie, a za nocleg w tych mniej luksusowych płaci się nawet 20 złotych. Jest to na pewno znakomita oferta, tym bardziej, że różnorodność jest naprawdę ogromna. Warto wspomnieć również o tym, że w Kołobrzegu znajduje kilka czterogwiazdkowych hoteli, a także dwa pięciogwiazdkowe (Aquarius i Marine) – tutaj, aby spędzić noc, trzeba sięgnąć już nieco głębiej do portfela…

 

Noclegi noclegami, ale… po co właściwie jechać do Kołobrzegu? Cóż, przede wszystkim po to, aby wspaniale wypocząć na piaszczystej plaży. Ponadto znajdują się tutaj źródła wody mineralnej, solanki i borowina, co czyni z miasta wspaniałe miejsce uzdrowiskowe. Nie można także zapominać o szlakach turystycznych i rozwiniętym życiu kulturalnym. Warto wybrać się tutaj również po to, aby wziąć udział w jednej z  imprez cyklicznych i oczywiście przetestować różnorodne noclegi. Jeśli chodzi o odbywające się tutaj festiwale, do najważniejszych należy zaliczyć  lipcowe Sunrise Festiwal oraz Festiwal Piosenki Poetyckiej im. Jacka Kaczmarskiego, a także sierpniowe Międzynarodowe Spotkanie z  Folklorem „Interfolk”.

Noclegi nad morzem w Kołobrzegu

Kołobrzeg to również piękna latarnia morska o wysokości 26 metrów, muzeum oręża polskiego, Bazylika Konkatedralna z XIV wieku, wzniesiona w stylu gotyckim, niezwykle efektowny ratusz, Centrum Atrakcji Wojskowych (Bastion) oferują  przejażdżkę  np. czołgiem oraz Dziki Zachód „Show”, czyli miejsce, w którym znajdziemy mini zoo, przejedziemy się na koniu, bryczką, a także skorzystamy z masy innych atrakcji i poczujemy prawdziwy klimat kowbojskiej Ameryki…

 

W odległości ok. 25 km od Kołobrzegu ciekawym miejscem wartym odwiedzenia jest Dobrzyca. Położone są tu  Ogrody Tematyczne „Hortulus” ,położone na przestrzeni ok. 4 ha .Znajdziemy tu i ogród w stylu japońskim ,francuskim ,angielskim czy ogród wodny. Na pewno jedno z ciekawszych miejsc  któremu warto poświęcić  trochę czasu.

wróć

Polecane noclegi

PENSJONAT GRAŻYNA POBIEROWO PENSJONAT GRAŻYNA POBIEROWO Pobierowo
Zachodniopomorskie
ZAGRODA KURPIOWSKA ZAGRODA KURPIOWSKA Szczytno
Warmińsko-Mazurskie
Żółty domek Żółty domek Dźwirzyno
Zachodniopomorskie

Wyszukiwarka

Nazwa miejscowości
Region
Województwo
Rodzaj
Przedział cenowy