Dziś jest Sobota, 16 grudnia 2017 roku. Imieniny obchodzą: Albina, Zdzisław

Noclegi Krzeszowice

Brak ofert w tym mieście...

Krzeszowice


noclegi krzeszowice

Miejscowość leżąca w okolicach Krakowa, do której z pewnością warto zajrzeć w czasie swej wycieczki po Jurze.  Co warto zobaczyć w tym zakątku Jury?

Wizytę w Krzeszowicach warto połączyć z wizytą w pobliskim zamku Tenczyn. To miejsca, które związane są z rodem Tęczyńskich, władających od połowy XVI wieku Krzeszowicami. Po nim miastem zarządzali tacy panowie, jak Czartoryscy oraz Lubomirscy.
Po możnych rodach pozostało tu sporo pamiątek, które dziś są celami turystycznych wypraw. Ci, którzy po zwiedzeniu ruin zamku Tenczyn odwiedzą Krzeszowice, z pewnością będą oczarowani urokiem tej miejscowości. Tym, co zachwyca najbardziej, są pamiątki po rozwijającej się tu od końca XVIII wieku działalności uzdrowiskowej. W efekcie to miasto może się pochwalić zarówno Łazienkami, jak i pięknym parkiem. Warto też zobaczyć Zdrój Główny. Głównym zabytkiem miasta jest Pałac Potockich ;dziś niestety mocno zaniedbany. Wzniesiony w II połowie XIX wieku w stylu włoskiego renesansu, otoczony parkiem krajobrazowym.

Polecane noclegi

Żółty domek Żółty domek Dźwirzyno
Zachodniopomorskie
ZAGRODA KURPIOWSKA ZAGRODA KURPIOWSKA Szczytno
Warmińsko-Mazurskie
PENSJONAT GRAŻYNA POBIEROWO PENSJONAT GRAŻYNA POBIEROWO Pobierowo
Zachodniopomorskie

Wyszukiwarka

Nazwa miejscowości
Region
Województwo
Rodzaj
Przedział cenowy